Netflix dizileri ağı içerisinde yerli ve yabancı her kategoride binlerce dizi ve film bulunmaktadır. Son zamanların en popüler dizilerini takip etmek ve izlemek isteyen kişiler için çeşitli dizi önerileri hazırlanmaktadır.

Netflix dizileri arasında büyük yankı uyandıran Türk yapımlar ve yabancı diziler etkileşimi ve izleyici beğenisi en yüksek dizilerdir. Netflix dizi öneri listesi üzerinden seçilen diziler stres ve sıkıntıdan uzak keyifli zaman geçirmeye yardımcı olmaktadır. Konusu bakımından izleyici kendisine kitleyen dizi listesinin tamamı Netflix üzerinde yer almaktadır.

Netflix Dizileri: Lupin (IMDb – 7,8)

Arsen Lupin karakterine hayat veren Lupin dizisi dünyanın en çok beğeni alan ve okunan kitaplarından birini konu edinmiştir. Sürükleyici olan bu dizi profesyonel bir hırsızlık hikayesini anlatmaktadır. Sanat eserleri ve lüks mücevherleri profesyonellik ile çalan Lupin çocukluk döneminde babasının işlediği bir suç yüzünden ceza çeker. Hayatının büyük bir kısmını hapishanede geçiren bu kişi ardından hırsızlık yaparak hayatını geri kazanmaya çalışır. Amacı ise babasına iftira atan kişileri yakalayarak intikam almaktır.

Lupin Netflix Dizileri

Netflix Dizileri: You (IMDb – 8,0)

Suç ve dramın bir arada olduğu Netflix orjinal dizilerinden biri You dizisidir. New York’ta yaşamını sürdüren ve oldukça zeki olan Joe karakterinin karşısına çıkan kadınlara karşı zaafını anlatmaktadır. Popülerliği yüksek olan bu dizi özellikle başrol karakterinin üstün oyunculuk performansı ile izleyiciyi etkilemektedir. Psiko analiz alanında düşündüren bu dizi içerisinde suç, gizem ve dram konularını barındırmaktadır. Farklı bir konusu olan You dizisi izleyicileri tarafından tam not alarak yeni sezonda da seyirci karşısına çıkmaktadır.

You Netflix Dizileri

Netflix Dizileri: Peaky Blinders (IMDb – 8,7)

İngiliz yapım dizi olan Peaky Blinders suç ve aksiyonu bir arada tutan dizilerden biridir. Netflix dizileri arasında en çok izlenme oranına sahip olan bu dizi mafya olan bir aileyi ve yaptıkları işleri anlatmaktadır. Eski İngiltere zamanında geçen bu dizi aksiyonu ile izleyiciyi etkilemektedir.

Peaky Blinders Netflix Dizileri

The Queen Gambit (IMDb – 8,5)

2020 yapım olan bu dizi, Netflix içerikleri arasında hala en popüler olan dizilerden biridir. Küçük yaşta yetimhaneye bırakılan bir kızın büyüme sürecinde karşılaştığı satrancı deneyimlemesini anlatmaktadır. Satranç oynama tekniklerini en iyi şekilde öğrenerek zaman içerisinde büyük başarılara sahip olmaktadır. Evlatlık edinen ailenin gelirine katkı sağlamak için katıldığı satranç yarışmalarından galip eden bu kız, farklı yarışmalar ile bilinen en uzman satranç oyuncularını yenmektedir. Yaşı ilerleyen bu kız zaman içerisinde adını tüm dünyaya duyurmaktadır.

The Queen's Gambit Netflix Dizileri

Kulüp (IMDb – 7,9)

Yeni çıkan Netflix dizilerinden biri Kulüp, Türk yapımı olan diziler arasına girmektedir. Göçmen Yahudileri konu edinen bu dizi pek çok sosyal noktaya değinmektedir. Özellikle göçmenlerin hayatlarını ve o zamanda karşılaştıkları zorlukları eşsiz oyunculuk performansı ile izleyiciye yaşatmaktadır. Bir kulüpte geçen konular karakterlerin kendilerini bulma sürecini de anlatmaktadır.

Kulüp Netflix Dizileri

Stranger Things (IMDb – 8,8)

Netflix orjinal yapımlarından biri olan Stranger Things, çıktığı ilk tarihten itibaren izleyiciyi etkilemeyi başarmıştır. Paranormal bir konusu olan bu dizide ana 4 karakterden birinin kaçırılması ile giriş yapılmaktadır. Kasabada fark edilen çeşitli olaylar ve peşinden gelen çocuk kaçırmalar sonucunda kalan 3 arkadaş araştırma yapmaya başlar. 80’li yıllarda geçen bu dizi fantastik bir canavarın kasabaya gelmesi ile yaşanılan çeşitli olayları konu edinmektedir. Dizi arkadaşlarını bulmaya çalışan 3 çocuk ve bir annenin verdiği mücadeleyi göstermektedir.

Stranger Things Netflix Dizileri

Cobra Kai (IMDb – 8,6)

Karete Kid evrenine geçen karakterin 1984 yılında gerçekleştirdiği karate turnuvalarını konu edinmektedir. Karate turnuvası sonrasında yaşanılan olayları anlatan bu dizi macera ve aksiyonu bir arada tutan içeriklerden biridir. Eski yaşama geri dönüş sağlamak isteyen Lawrance açtığı Cobra Kai Okulu ile öğrencileri ile farklı maceralara atılmaktadır. Eğlenceli bir yapım olan dizinin 4.sezon onayı alınarak yeni sezon için hazırlıklara başlanmaktadır.

Cobra Kai Netflix Dizileri

Black Mirror (IMDb – 7,6)

Netflix içeriklerinden biri olan Black Mirror ilk yapımlardan biridir. Konusu enteresan olan bu dizi adeta izleyiciyi ekrana kitlemektedir. 5 sezon olan bu dizi her sezonunda 3 ila 4 bölüm yayınlamaktadır. Dizinin her bölümü farklı bir sosyal konuya değinmektedir. Gelişen teknoloji ve insanların bu teknolojiye karşı uyum sağlamaları ile yaşanılan sorunları anlatmaktadır. Pek çok kişi kişisel gelişim anlamında bu diziyi tercih etmektedir. Özellikle çağımız teknolojisinin yarattığı sorunları yakından inceleyen bu dizi izleyicilerine verdiği mesaj ile büyük beğeni toplamaktadır. Her bölüm yaklaşık 1 saat olarak yayınlanmaktadır. Dizi sonunda ciddi mesajlar verilmektedir

Black Mirror Netflix Dizileri

Squid Game (IMDb – 8,3)

Son zamanlarda izleyiciyi en büyüleyen dizilerden biri Kore yapımı olan Squid Game dizisidir. Netflix dizileri yabancı önerilerinde ilk sırada Squid Game yer almaktadır. Kore’de yaşam süren ve maddi sıkıntılar ile karşı karşıya olan kişilere verilen teklif sonucunda kurulan bir oyunu anlatmaktadır. Dizi her bölümde farklı oyun oynatarak oyuncu sayısını azaltmaktadır. Bir grup insanın bir araya gelerek oynadıkları bu oyunlar hayati önem taşımaktadır. Ölüm ile yaşam arasında verdikleri bu oyun savaşında galip gelen kişi kasada biriken tüm paraya almaktadır.

Squid Game Netflix Dizileri

Fatma (IMDb – 7,7)

Netflix dizileri Türk alanında Fatma 2021 yılına damga vuran yapımlardan biridir. Yüksek oyunculuk performansı sergilenen bu dizi evlere temizliğe giden kadının yaptığı cinayetleri anlatmaktadır. Eşinin bir anda ortadan kaybolması ile arayışa giren kadın karşılaştığı kişileri öldürerek eşini bulmaya bir adım daha yaklaşmaktadır. Dramatik bir hayat hikayesini konu alan bu dizi hem eşini bulma hem de kendi hayati için çeşitli cinayetler işlemek zorunda kalır. Sosyal hayatta dikkat çekmeyen bu kadının işlediği cinayetler için hiç kimse kadından şüphelenmez.

Fatma Netflix Dizileri