Kesişme: İyi ki Varsın Eren gişe rekoru kıran Türk yapımı film. Pandemi döneminde bir buçuk günde 190 binden fazla izleyiciye ulaştı. Usta oyuncu İsmail Hacıoğlu’nun başrolde oynadığı filmde Kesişme: İyi ki Varsın Eren gişe rekoru kırdı. Eren Bülbül’ün doğum gününde 1 Ocak 2022 tarihinde sinemalarda vizyona giren en iyi sinema filmi oldu. Yurt içi ve yurt dışında büyük bir ilgi gören Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmini vizyonda izlemek isteyenler sinemalar dolup taştı. Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmin TRT ortak yapımı ve yapımcılığını Mustafa Uslu ve yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstleniyor. Oyuncular İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk Gidişoğlu, Emir Çiçek ve Mutlunur Lafçı ekibin harika bir performans ile yurt içi ve yurt dışında büyük bir başarıya imza atan bu ekip gişe rekorları tavan yapti.

Kesişme: İyi ki Varsın Eren film konusu

2017 yılında Trabzon Maçka’da PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki genç Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in gerçek hayatan uyarlanmış hayatları sinema filmine uyarlandı. Filminin başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu şehit Ferhat Gedik’i canlandırıyor. Kahraman Mehmetçiğimiz Ferhat Gedik çatışma sırasında Eren Bülbülü korumaya  çalışırken 41. yaş gününde 41 mermiyle şehit olan iki şehidin gerçek hayatan uyarlanmış hayati hikayesi kaleme alındı. 

Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır

Anne Ayşe Trabzon Maçka’da Eren Bülbül’ü doğururken, o dönemde Ankara’da asker olan Ferhat Gedik baba olmuştur. Doğduğu günden itibaren, yıllar sonra tanışmış olsalar da Eren’in kaderi Ferhat’lara bağlıydı.

Kesişme: İyi Ki Varsın Eren filmi bilgileri

Yapımcı Mustafa Uslu

Vizyon Tarihi: 1 Ocak 2022

Süre: 2 saat

Yapım Yılı: 2022

Ülke: Türkiye

Filmin Türü: Dram, Biyografi

Yönetmen: Özer Feyzioğlu

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk Gidişoğlu, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı

Eren Bülbül
Şehit Eren Bülbül