Eğer kitap okumayı çok seviyorsanız ve doğru öneriler istiyorsanız tam yerine geldiniz demektir. Mutlaka okunması gereken kadın kitapları, ayrıntıları ve tüm içerikleri ile burada bulabilirsiniz. Okumak belkide bu dünya üzerinde kendimize yapacağımız en büyük iyiliklerden bir tanesidir. Bu yüzden ne kadar çok kitap okursak belkide bu hayatta kendimize o kadar iyilik yapmış oluruz. Kitaplar insanı iyi hissettiren ve kendisini bulmasına yardımcı olan araçlardır. Kadın kitabı veya kadınlarla ilgili kitaplar okudukça hayatınızı değiştirecektir.

Kadın Kitapları

Güçlü kadın kitapları mutlaka okunması gereken klasikler arasında yer almaktadır. Sizlerde bu değerli kitapları okuyarak hayatınıza kendiniz için ufak ama etkileyici dokunuşlar yapabilirsiniz. 

Kendine Ait Bir Oda

Kadın ve edebiyat arasındaki bağlantıyı anlatan Kendine Ait Bir Oda kitabı, kurmaca yazı ve karakterlerle anlatılmaktadır. Kadınların neden daha az şiir yazdığı ve neden erkekler kadar yaratıcı olmadığını anlatmıştır. Tarihsel süreçte kadının toplumdaki yerini de ele almaktadır. 

Yazar: Virginia Woolf

Kendine Ait Bir Oda

Kadınlar Ne İster?

Asırlar öncesinden söylenen ve birçok kişinin yara aldığı düşüncelerini ortaya atarak otoriter ve kötü muamele uygulayan ya da kontrolü elinde tutmaya çalışan değil, kadınların istediği tarzda modern bir erkek olmak için neler yapılması gerektiğini anlatan bu muhteşem eserin adı Kadınlar Ne İster kitabıdır. 

Yazar: Elliott Katz

Kadınlar Ne İster

Ben, Malala

Malala Yusufzay’ın otobiyografisini anlatan Ben, Malala kitabı tek bir insanın bile sesini dünyaya nasıl duyurabileceğini ve değişim yönünde ne kadar büyük bir ilham kaynağı olabileceğini anlatmaktadır. Taliban kuvvetleri Pakistan’ın Svat Vadisi’ni kontrol altına aldığında, küçük bir kızım hiç korkmadan yaşadığı tüm detayları okuyabileceğiniz muhteşem bir eser. 

Yazar: Malala Yusufzay, Christina Lamb

Ben, Malala

Ye, Dua Et, Sev

Boşanan bir kadının tanıştığı “iyileştirici” lakaplı biri ile tanışmasının ardından hikaye başlar. Bu kehanet üzerine üç bölümden oluşan bir seyahate çıkar. Bu kehanet Ye, Dua Et, Sev üzerine kurulmuştur. Ve işte kitapta tam olarak burada başlıyor. 

Yazar: Elizabeth Gilbert

Ye, Dua Et, Sev

Kadının Adı Yok

Kadınların sorunlarına eğilen ve kadın-erkek eşitsizliğini konu alan bu kitap mahkeme kararı ile 1988 yılında yasaklanmıştır. Ardından yasak kaldırılarak Atıf Yılmaz tarafından Kadının Adı Yok kitabı filme çekilmiştir. Cinsiyeti kadın olarak belirlenmiş herkesin aşağı yukarı tanık olabileceği bir konuyu ele aşmaktadır. 

Yazar: Duygu Asena

Kadının Adı Yok

Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Dünyanın değiştiği esnada büyülü bir yolculuğa çıkan dört muhteşem kadının düşmenin ve yeniden ayağa kalkmanın hikayesidir. Kadınların başarı hikayelerini ele alan bu kitap Düğümlere Üfleyen Kadınlar olarak adlandırılmaktadır. Unutmamalıyız ki kadınlar istediğinde başaramayacağı hiçbir şey yoktur. 

Yazar: Ece Temelkuran

Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Anna Karenina

1870’li yıllardaki iki aşığın hikayesini ele almaktadır. Toplumun üst sınıfına mensup kimseler arasında yaşanan birbirinden bağımsız iki aşığım hikayesini ele alan Anna Karenina hala okumadıysanız okutmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Asil zaferlerin yazlık maliyelerinde geçen olay sürükleyici bir hikaye olmaktadır. 

Yazar: Lev Nikolayeviç Tolstoy

Anna Karenina

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim

Yazar, şair, şarkıcı, dansçı, oyun yazarı, öğretmen Maya Angelou’nun hayatının ilk dönemini yani siyah bir kış çocuğunun yaşadıklarımı anlattığı otobiyografisi Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim kitabıdır. Everest Yayınları’nın Modern Klasik dizisinin ilk kitaplarından biridir. 

Yazar: Maya Angelou

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim

Artık Biliyorum

İçten, sahici, ilham veren ve mizah yüklü anlatımı ile okurlarım tekrar tekrar dönüp okumak isteyecekleri, hakikatlerle ışıldayan bir kadın kitabıdır. Artık Biliyorum kitabını okumadıysanız mutlaka okumanız gereken ve şiddetle tavsiye ettiğimiz bir kitaptır.

Yazar: Oprah Winfrey

Artık Biliyorum

Anne Frank’ın Hatıra Defteri

Bu hatıralarda, her an Naziler tarafından yakalanma tehlikesi adı altında yaşayan bir grup insanın çektiği çileler ve genç kızlığına yeni adım atan Anne’ın çekingenliklerle, küçük kaçamaklarla tomurcuklanan sevdasını ele almaktadır. Anne Frank’ın Hatıra Defteri adlı muhteşem eser mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. 

Yazar: Anne Frank

Anne Frank’ın Hatıra Defteri

Deli Kadın Hikayeleri

Kadınlıkla lanetlenmiş bir varoluş hezeyanı ele alınmaktadır. Saçlarının ve ayaklarının ucu arasında olup biten şeylerden ibaret, doğurmaya mahkum, çocuklarını kaybetmekle mühürlü, yalnız, yapayalnız bir kalabalıkta dolaştırmıştır. Deli Kadın Hikayeleri sizi zamanın nasıl geçtiğini unutturacak türden bir kitaptır.

Yazar: Mine Söğüt

Deli Kadın Hikayeleri

Kovboy Kızlarda Hüzünlenir

Aşktan cinsel özgürlüğe, siyasi isyandan hayvan haklarına, bedene, doğaya, dine, hayata dokunan, dilin sınırlarını zorlayan Kovboy Kızlarda Hüzünlenir 1993 yılında Gus Van Sant tarafından sinema filmi de çekilmiştir. Hala okumadıysanız mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında yer almaktadır. 

Yazar: Tom Robbins

Kurtlarla Koşan Kadınlar

Kadınlar için yalın, uygulanabilir ve doğal çözümler önermektedir. 19. Yüzyılla birlikte insanlığın doğadan kopuşu ve duygulara yer vermeyen kapitalist bir endüstri çarkının içinde kayboluşundan yola çıkarak, kadınların yapması gereken ilk şeyin içlerindeki doğal sesi keşfetmek olduğunu anlatmaktadır. Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı mutlaka okunması gereken bir kitaptır. 

Yazar: Clarissa Pinkola Estes

Kurtlarla Koşan Kadınlar

Vajina Monologları

Senarist, yazar ve oyuncu Eve Ensler’i kadınlarla yaptığı söyleşilerden esinlenerek yazdığı Vajina Monologları, onların en derin acılarını, korkularını, hayallerini ve tutkularını gözler önüne seriyor, kadın kavramına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Muhakkak okumalısınız, eminiz ki başucu kitabınız olacaktır. 

Yazar: Eve Ensler

Vajina Monologları